17 Mart, 2011

trablus ve bende bıraktıkları

Ne zamandır aklımda, 2.5 ayımı geçirdiğim Trablus için yazmak istiyordum ama bir türlü fırsatını bulamadım. Bugün biriktirdiklerimi düzgün cümlelere yansıtabilirsem sizlerle paylaşmak istedim.Yaşadığım ilk şoku atlattıktan sonra içimde kalan sadece üzüntü oldu ve bu üzüntü de bir süre benimle kalmaya devam edecek. 
Olaylar başladığında ben Türkiye'deydim ancak kalbim orada atıyordu; eşim, arkadaşlarım ve tanıma fırsatı bulduğum birkaç Libyalı arkadaşım. Bu yazıyı daha çok onları düşünerek yazıyorum. Eşim ve arkadaşlarım sağ salim döndüler memlekete, ancak memleketi orası olanlar tüm bu kötü günlerin ve savaşın içinde kaldılar. Haberlerini alamadım, merak ettim ve endişelendim onlar için. umarım hepsi iyidir ve hayatları düze çıkar bir an önce.
Olayların çıkacağını bilmediğimden ve bir süre sonra dönmek istediğimden kendilerine aldığım hediyeleri de bende kaldı, gördükçe aklıma gelecekler, aklıma geldikçe özleyeceğim onları ve Trablus'ta geçirdiğim keyifli zamanları. TWG'den TH3'ten, Türk Kadınları grubundan ve bir de Tajura'dan, kaldığımız kamptan tanıdığım Libya'lı arkadaşlarımdan aklımda kalanlar; hep güzeller, en güzeller...
Orada bıraktığım tüm güzel insanlara ve güzel hatıraları hatırlayarak; artık savaşların olmadığı, insanların huzur ve refah içinde yaşadıkları, gülen, gülümseyen bir dünya için kaldırıyorum bugün sihirli değneğimi. 

Dilerim işe yarar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder