02 Temmuz, 2012

ver elini deniz, güneş...

geçtiğimiz cumartesi, haritayı elimize aldık ve Akçakoca'ya doğru yola çıktık. maksat, sıcakların bunalttığı şu günlerde, kızgın kumlardan serin sulara atlamak ve biraz olsun rahatlamaktı elbette :)
Ankara'dan gidilebilecek en yakın deniz kıyısı olan Akçakoca'ya kadar 270 km. yol yaptık ve Karadeniz'in tek mavi bayraklı plajı olan Ceneviz Kalesi Plajına havlularımızı serdik. bu vesileyle Jr. hayatında ilk kez deniz gördü, ilk kez denize girdi. bunu da anı olsun diye buraya yazmak anneye düştü :)

Ankara'dan Düzce'ye kadar otoban yolculuğu, sonrasında da 30 km kadar yol daha yaparak varılıyor Akçakoca'ya. yol boyunca ormanların derinliğinden, fındık bahçelerinin yeşilliğinden başınız biraz dönüyor, kendinizi cennete düşmüş zannedebilirsiniz. tadını çıkarın :) 

denizin keyfini sürüp, serinleyip rahatladıktan sonra şehir merkezine inerek, güzel bir restaurantta da rakı-balık ikilisini yanyana getirdik denize karşı...
sonuçta akşam iyice inmeden, Jr. ın keyfi kaçmadan da dönüş yoluna girmiştik bile.
Ankara'dan denize girmek isteyenler, bu yakın fırsatı kaçırmayın, denizin tadını çıkarın derim. zira Akdeniz ve Ege'ye gidene kadar günübirlik de olsa insan stresini açık denizlere bırakıp geliveriyor evine...

Jr.ın ilk deniz macerasının Karadeniz'e doğru olacağı aklımızdan bile geçmemişti daha önce, ama kayıtlara bu şekilde geçiyor şimdi. aklınızdan geçen soruyu duyar gibiyim, elbette çok keyif aldı sudan, sadece biraz soğuk buldu o kadar :))


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder