10 Temmuz, 2012

yaklaşma, dişlerim

geçtiğimiz pazar günü Jr.ın henüz 1 aylık olan minik dişlerini, bir diş buğdayı partisi organize ederek kutladık. hava yağdı yağacak gibiydi ama pek yağmadı, üstelik bu serinlik, tüm günü bahçede geçirmek zorunda kalan Jr. için çok ideal oldu. ne çok sıcak ne çok soğuk, kıvamında :)

uzun süredir bu partiyi organize ediyorduk. misafirlerimize dağıtmak için  kendi ellerimle yaptığım diş şeklindeki magnetlerin yanısıra bir de bir internet sitesinden bir tasarım sipariş etmiştim. çok güzel oldu, çok içime sindi ve eminim misafirlerimiz için de anlamlı bir anı oldu.partimize gelen miniklere birer diş fırçası hediye ettik. misafirlerimize şekersiz, hafif bir buğday servis ettik. gelen konuklarımız elleri boş gelmeyerek bizi çoook mutlu ettiler. 
 
tadına doyulmaz kısırın, sünger gibi kabarmış kekin, nefis yaprak sarmaların, yerken kendimi durduramadığım mercimekli köftelerin yaratıcılarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum :)

bu parti ikisi birbirinden ayrı ve güzel iki ayrı buluşmaya tanıklık etti.
biri 17 yıl sonra iki dostun karşılaşması idi ki bence en güzel, en keyifli kısım buydu. bu mucizeye tanıklık eden minik pastaları bu sözünü ettiğim eski dost hazırladı ve buluşmaya vesile oldu. yoksa ertele ertele, buluşamayacaktık korkarım. buluşma anına gelince, sanki onca yıl hiç geçmemiş, sanki biz hala Mustafa Sandal'ın "Bu kız beni görmeli" şarkısına klip çeken 2 genç kızdık... hey gidi günler :)) bu apayrı bir bloga konu olacak gibi, bunu bir ara yazayım...
ikincisi ise, yaklaşık 2 yıldır bir forum sayfasında başlayan paylaşımlarımızı, sohbetimizi bugüne kadar taşıdığımız bir arkadaşımla ilk buluşmamızdı. bunu gerçek hayata taşıyabildiğimiz için çok ama çok mutlu oldum. bunca zamandır birçok şeyi paylaştığımız için, karşılaştığımızda hiç yabancılık çekmedim :) bu forumdan bu dostluğa eşlik eden bir arkadaşım daha var, onu da ben gidip göreceğim yaz bitmeden :) çok güzel şeyler bunlar..

partimize dönersek; bu herbiri ayrı ayrı süslenmiş minik kekler çok hafif ve meyveliydi. misafirler üzerindeki şeker hamurunu kaldırıp mideye indirebilsinler diye tasarlandırlar ve canım arkadaşım çok güzel mesajlarla süsleyerek bize harika bir sürpriz yaptı. ne kadar teşekkür etsem az.
 
bu partinin baş kahramanı olarak Jr, kendine güzel mesajlara sahip pastalardan birini seçti ve benim gibi şeker düşmanı annesinin gözünün içine baka baka yemeye yeltendi :D ama başarılı olamadı. eminim gıda konusunda yolun başında olmasaydı, afiyetle midesine indirirdi.


    
diş buğdayı partimiz de böylece geldi geçti. hoş bir anı olarak kayıtlardaki yerini alsın diye bu blog oluşturuldu :)) 
meslek tepsisi ve buğday kolyesi gibi detayları atlayıp unutmuş olsak da çok güzel bir pazar günü geçirdik biz. tüm dostlarımıza, akrabalarımıza va ailelerimize teşekkür ediyoruz... böyle bir kalabalığa sahip olduğu için Jr çok şanslı :)


ayrıca, çok yaklaşmayın. dişler artık gerçekten kesiyor ;)
bir de güzel hediyeler için herkese ayrı ayrı ve yeniden teşekkür ederiz...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder