09 Ekim, 2012

ipek hanım'ın çiftliği

aslında uzun süredir haberdardım ipek hanımın çiftliği'nden ama ilk sipariş için oğlumu bekliyormuşum demek ki.
bir arkadaşımın ipek hanım'dan gelen emaili bana yönlendirmesi üzerine başladı sipariş maceramız. sipariş verdikçe, aldıkça, o tatlara ve keyfe alıştıkça da  tavsiyeyi yapan arkadaşıma teşekkür eder oldum. 

gıda konusu benim için eskiden beri hassas. özen istiyor, dikkat gerektiriyor ve etiket okuma hastalığı geliştiriyor. paketli gıdaları hayatınızın ne kadar uzağına koyarsanız o kadar iyi yani. bir de Jr. hayatımıza girdiğinden beri, bu hassas konu bizim için, ekstra ekstra hassas bir konu haline geldi. ek gıdaya geçtiğinde içine düştüğüm telaşı dinlemek istemezsiniz. ne vereyim, ne vermeyeyim, doğalı hangisi, bu ilaçlı mı, bu besleyici mi :/ gıda danışma hattı bana özel bir hat açsa yetişemez derdime. tamam işin organiğine çok da takıntılı değilim ama sözkonusu olan, tercihleri size kalmış bir ufaklıksa dikkatli olmak gerçekten çok önemli.
bu sebepten Jr.ın pekmezi, kuru üzümü, ıhlamuru, sebzeleri, unları kısacası
pek çok şeyi ipek hanıma emanet. ondan gelen siparişler bizi bu yüzden çok mutlu ediyor. iyi ki var, iyi ki bu doğal, güzel, taze ürünleri yetiştiriyor ve ediniyor, bize ulaştırıyor. 
teşekkürler ipek hanım çiftliği :)

çiftliğin hikayesine buradan ulaşabilir, haftalık ürün listesine ulaşmak için email adresinizi site üzerinden kayıt edebilirsiniz. sonrasında ise her hafta posta kutunuza düşen emaille keyfe dalar, liste içinde kaybolursunuz benim gibi :)

ben şimdi mutfağa kaçıp dün teslim aldığım koliden çıkan balkabağı ile Jr.a bir çorba hazırlayacağım. siz de verdiğim linkten çiftliğin macerasını bir okuyun ve bir an için bile olsa oturmakta olduğunuz koltuktan hayallerinize doğru bir uçuş yapın :)
sevgiler...

1 yorum:

  1. Pınar hn. Süper bir iş yapıyor. Hakikaten meşakkatli. İyi ki nazan abla, geleneksel pazar.com gibi benzer güvenilir girişimlerle sayıları artıyor.

    YanıtlaSil