08 Ocak, 2015

havalar nasıl olursa olsun...

bir yerde okudum, "Abu Dhabi'de 2 mevsim var, biri yaz, diğeri sıcak yaz" diyordu. şimdi yaz mevsimindeyiz. yani, sanırım.
dışarıda sabahları hava 15-16 derece oluyor, öğlene doğru 24lere falan çıkıyor, akşam yine serinliyor. kısa kollu, şortlu geziyoruz. Bi Ankara'nın 15-16sı değil yani. ayaz ayaz yüzünüze vurmuyor soğuk. tatlı bir serinlik yani. denize bile giriliyor. benim açımdan böyle en azından. ama mesela koca kişisi bu havada denize girmez, o ayrı :)

gelelim evin küçük erkeği ve küçük kızına.
henüz Olgu'yu ve İmge'yi uzun kollu birşeyin içinde göremedik. İmge'ye zaman zaman giydirmeyi denesem de kollarını çekiştirip durdu. Olgu zaten bildiğiniz gibi, 3 yaş ergeni. ona birşey giydirmek ne mümkün.
bu sabah da her sabah olduğu gibi, okula bıraktığımda şortlu ve tişörtlüydü.
aynı anda annesiyle gelen başka bir minik mont giymiş, bere takmıştı. benimki onun yanında çıplaktı yani. öyle sayılır diyelim :D
düşündüm de, bunu kış kabul ediyorlar burda. "mağazalarda satılan onca kışlığı kim giyecek" yada "giyiliyor mu acaba" diyordum geçen gün kendi kendime. bu havalarda buralılar giyiyormuş meğer. başka ne zaman giyecek ki montu zaten. illaki o para harcanak, o mont alınacak ve soğuk sayılmasa da bir iki kez giyilecek demek ki. bereler, atkılar, eldivenlere ise diyecek söz bulamıyorum.
şartlar bu olunca benim ayağı çorapsız, üstü başı incecik çocuklarım diğerlerinin yanında çıplak gibi duruyorlar. 

çünkü onlar mor inek :D

sevgiler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder