09 Ocak, 2016

Yeni bir dönemeç

Hayatımızda yeni bir dönemeçe giriyoruz yarın sabah. Yarın sabah, İmge 23 aylıkken,  kreşe başlıyor. 
Ben bu kez önceki deneyimlerimden de yola çıkarak biraz daha rahatım.  Ama sadece "biraz daha"... Yoksa içime yakından baksaniz,  cok da fazla stresliyim. 
İmge, evde bir başka çocukla da büyümüş olduğu için biraz daha rahat görünse de, benden uzaklaşma konusunda hala çok rahat değil.  Kafamı kurcalayan en önemli mesele bu. Olgu'da da böyle olduğunu hatirliyorum. Hatırlayıp kendimi rahatlamaya çalışıyorum.  Bu kez, etrafıma ve tabii ki İmge'ye daha rahat görünerek filmi biraz kolaylastirmaya çalışıyorum.  Yine de önümdeki tek engel imge'nin benden uzaklaşma konusu değil, biliyorum. Biz hiç birbirimizden ayrılmadık.  Kendime de biraz zaman tanımak istiyorum bu süreçte.  Bu imge için zor olduğu kadar benim için de zor olacak. Bilmiyorum, belki artık hayatında daha fazla etkileşim,  iletişim isteyen imge için kolay olur da sadece beni zorlar.  Yarın göreceğiz 😊
Her anne gibi kafamda deli sorular. Kendini ifade edebilecek mi? Güvende hissetme kısmını kolay atlatacak mi? Suyu, yemeği, uykuyu kolayca talep edebilecek mi? Bu süreci en az stres ve sıkıntıyla atlatabilecek mi?
Benim minik kızım.
Minik kalpli serçe kuşum 😊
Sen yuvada emniyette ve mutlu ol, başka hicbirsey istemiyorum ben. Yumos Yumos ellerini, yanaklarını ozlerim,  seni beklerim, oyun oynaman bitince sımsıkı koşar gelir seni kucaklarim. 
Şansımız yaver gitsin, herşey  yolunda olsun. Okulda arkadaşların olsun. Musmutlu ol. Keyif al.
Ben hep yanında olacağım.  Seni kimsenin uzmeyecegini biliyorum. Olur da bana birsey anlatmaya calisirsan asla gözardı etmeyeceğim.
Sen mutlu ol minik kızım. 
Keyifle geçsin okul günlerin. 
Karşına hep, işini çok seven öğretmenler çıksın.  Bu tamam olursa, gerisini biz hallederiz seninle, sana güvenim tam.
Sen bu evin küçük çocuğu olduğun için galiba, hep bebek gibisin kalbimde. Seni kimse incitmesin. 
Abin de 22 aylıkti kreşe başladığında.  Çok güzel yol aldı.  Herşey çok yolunda gitti çoğu zaman. Dilerim bu konuda sen de çok şanslı ol.
Ben sizin anneniz olduğum için çok şanslıyım.  Siz mutlu oldukça içim rahat. Hep böyle musmutlu buyuyun.
Çocuklarımın hayatında gerçekleşen her yenilik kalbimi nasıl da pirpir attiriyor her defasında. Onlarla beraber büyümek demek bu galiba.
Yine yeniden okula ilk adım. 
Bakalım bizi neler bekliyor.
Bu hafta paylaşmaya devam edeceğim 😊


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder