08 Şubat, 2016

yeniden merhaba 2 yaş


İmge artık 2 yaşında.


"ben bu filmi daha önce görmüştüm" demek isterdim ama biliyorsunuz ki, bu hayatta herkes kendi filmini yazıyor. o yüzden bu 2, başka 2.
aylar hafta, haftalar gün misali hızlı geçerken, bir bakmışım, benim bal kızım, kurabiyem 2 yaşını bitirmiş. büyümüş. konuşmayı öğrenmiş, sendromlara girmiş, okullu olmuş, gülmüş, oynamış, ağlamış ama en çok kendini sevdirmiş. bu evin minik kızı, prensesi, kalbimin diğer yarısı olmuş.

İmge'nin ve Olgu'nun doğumgününü bu sene geçtiğimiz ocak ayının 16sında ortaklaşa kutladık ama bu tam gününde kutlamamıza engel değildi tabii. biz gene minik bi "doom günü pastası" kestik, hep beraber bir mum üfledik. senin için, hepimiz için hep çok güzel şeyler diledik :)


ve ne yazık ki, bu sene doğumgününü hastalıkla karşıladı küçük prenses.

evde minik bi pasta kestikten hemen sonra hastanenin yolunu tuttuk. günlerdir devam eden ateş ve geceleri uyutmayan öksürük sebebiyle. kan tahlilleri, röntgen, nebulizer ardından çok şükür ki antibiyotiksiz eve döndük. ilerlemiş bir enfeksiyonu yokmuş, bir antihistaminik şurup ile 5 gün tedavi sadece. sonuçta bugün 3. gün ve artık daha iyi güzel kızım.

Hastaneden çıkışta, baktık ki bizi korkutan birşey yok, arkadaşlarımızla daha önceden planladığımız buluşmaya gittik. İmge burda ilk kez ata bindi :) çok sevdi, çok eğlendi. tekrar tekrar istedi ve tekrar geleceğimize söz verdik.

neyse, konumuzu tatlı bi yere bağlayalım;

"iyi ki doğdun o zaman güzellik. iyi ki bize geldin.
ömrün de en az senin kadar güzel olsun.
sağlıkla geçsin.
musmutlu ol, dilerim; etrafın sevdiklerin ve sevenlerinle çevrili, gülümseyen bir kalple yaşa daima."

2 yaşla ilgili önemli olabilecek doktor notlarımızı daha önce, burda anlatmıştım. okumak isteyenler, bir tıkla o yazıya geçebilir.


"günler, tepelerden aşağı koşan vahşi atlar misali" hızla geçip giderken, ben yorulduğumu, sıkıldığımı hissettiğim anlarda aklıma hep güleryüzlerinizi getirip kafamdaki bulutu dağıtıyorum. o güçlü, içten gülüşleriniz hiç yıpranmasın sizin.
tarih de bunu böyle bilsin ki; iyi ki doğdunuz.
benim "iyi ki" lerim sizlersiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder