21 Aralık, 2012

iyi ki doğdun!

geçen yıl 22 aralık.. saat 11.40. senin dünyada ilk nefesin, ilk çığlığın... hala kulaklarımda. o dünyaya “merhaba” deyişin meğer ne büyülüymüş, ne tarifi imkansız bir duygu... hayattan “bir fazlasını” dilediğim o yıl, beni sana getirdikleri için,  meleklerime çok teşekkür ediyorum, binlerce kere şükrediyorum varlığına.
senin içimdeki varlığını öğrendiğim, kalbinin atışını kalbimde duyduğum gün, ben tamamlandım. sen doğdunda ise, biz bir “aile” olduk. şimdi artık; kalbimizden, dilimizden önce “sen” geçiyorsun.
seninle ben, babana bir kez daha aşık oldum.
3 kişi olmanın, 2 kişi olmaktan daha güzel olduğunu, daha keyifli olduğunu öğrendim senden...
sen benim ettiğim dua, duyduğum özlem, büyüttüğüm aşksın, binlerce kere “şükür”sün. sen büyülü, gülüşü dünyalara bedel, dokunduğunda içimi eritensin. baldan bir adamsın sen, miladım... büyürken büyütüyorsun beni.
o baldan yanağın dudağıma değeli bugün tam 1 yıl oldu, sen bu süreçte, dünya içinde kendi adına büyümekle kalmadın, kalbimde kendine açtığın yerde sürekli büyüyorsun. daha da büyüyeceksin. ilk gülüşün, ilk emeklemen, ilk dişin, ilk “mama”, ilk “baba”, ilk “anne”, ilk adımların... senin için herşey ilk olduğu kadar, benim için de ilk. sen benim “ilk” göz ağrımsın.
çok korkuyordum ben annelikten, anne olamamaktan, yanlış yapmaktan. hala korkuyorum, ama senin gülümsemeni, doğru attığın adımları görünce, anlıyorum ki birşeyler yolunda gidiyor. anlıyorum ki annelik tek başına yapılan bir iş değil, bunda senin katkın büyük. zaten sen olmasan ben anne olur muydum :) senin bana öğrettiklerini yıllar var öğrenmemişim ben daha önce. senden önce başkası için hiç bu kadar sabretmemiştim.. senin bana verdiğin en büyük hediye bu olsa gerek, sabır. sonra cesur olmayı ve seninle büyümeyi öğrendim senden. her akşam başımı yastığa koyup şükretmeyi, her sabah gülüşünle uykusuzluğumu unutmayı öğrendim... senden öğrendiklerimle güçlendim. çokça zaman, zamanı durduramamanın sıkıntısını yaşadım, çok hızlı büyüdün gözümün önünde, çok hızlı geçti bu bir yıl, doyamadım, pek çok şeyi fil hafızama kazıyamadım, geçiverdi. birşey anlamadan, doyamadan... ama geçerken en çok gülüşün dokundu bana, keyfin, tadın... varlığın :) 

sen geldin, ben doğdum. sen doğdun, ben anne oldum. birbirimize verdiklerimizle, aldıklarımızla bir ömrü büyütüyoruz aslında biz. o büyüttüğümüz ömür, sana hep arka çıksın benim canım oğlum. sevdiklerin hep yanında, hep bir adım mesafede olsun, sen bunu hep bil. için hep rahat, sağlıkla, mutlulukla, huzurla dolu, keyifli yılların olsun.
bu daha “bir”.
sen geçen yıldan bugüne çok mesafe katettin ve diliyorum ki her geçen yılın böyle dolu dolu olsun senin... mutlulukla dolu, sağlıkla dolu, başarılarla dolu...
iyi ki doğdun canım oğlum, bebekler anne ve babalarını seçerek gelirlermiş dünyaya, eğer öyleyse, iyi ki bizi seçtin...
1, sıfırdan
3 te 2 den güzelmiş :) ne mutlu senin bir yaşına, ne mutlu üçümüze :)
varlığınla anne olmanın mutlu gururunu bana yaşattığın için çok teşekkür ederim, seni çok seviyorum.

annen.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder