12 Mayıs, 2012

ilk kez "anne"yim

beni anne yapan, senin varlığın...
"her bebek doğduğunda bir anne doğarmış." 
sen doğduğunda ben bunu öğrendim. seninle birlikte yeniden yaşamaya başladım. yeniden ve her dakika yenilenerek hem de... senin için herşey ne kadar yeni ve ilkse benim için de öyleydi. seninleyken başıma gelebileceğini öngördüğüm herşeye, kendimi güya önceden hazırlamıştım ama seni görünce hepsini unuttum. seninle sıfırdan ve yeniden başladım... 

çok seviyorum ben seni. pamuk şekeri tenine bir kez dokunup, seni bir kez öpersem ve gülüşüne bir yakalanırsam tüm yorgunluğum gidiyor üzerimden.
her geçen günün ardından; hem gelecek olan yeni günü merak ediyorum, hem anı yakalamaya çalışıyorum hem de bir öncesini hafızama kazımaya uğraşıyorum. ama bu böyle olmaz, biliyorum... biliyorum ki sana hiç doyamayacağım. çok fena farkındayım; o mis kokan saçların, yumuşacık tenin, anlamlı gülüşün, dokunuşların yerini hiçbirşey dolduramayacak.
minik kuzum, sen hep iyi ol, hep mutlu ve sağlıklı ol.
sen de zamanla farkedeceksin ve öğreneceksin ki; beni anne yapan senin varlığın. seni çok seviyorum ve hayatımın bu ilk anneler gününde "sağlıklı ve huzurlu bir insan yetiştirebilme yeteneği"nden başka hiçbirşey istemiyorum.
hep sihirli gülüşünle dokun kalbime :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder