04 Aralık, 2013

son günlerde


* Jr. kreşe başlayalı 6 hafta oldu. kendisini kademeli olarak yarım günden tam güne, anne arabasından servise itinalı bi şekilde transfer ettik. sorun yaşamadan bu aşamaya geldiğimize çok seviniyorum.
* içimdeki minik fırtına tam tamına 30+2 günlük oldu bugün. fırtına diyorum çünkü, hareketleri çok sert hissediyorum. doktoruma göre normalmiş, aslında oğlum da böyleymiş zamanında ama şimdi daha sert hissetmemin nedeni gevşeyen rahim kaslarıymış.
* geçtiğimiz haftasonu ağır bir solunum yolu enfeksiyonu geçirdim. cumartesi antibiyotik başladım. 7 gün süreli kullanacağım için cuma ilacımın son günü. enfeksiyonel durum yokolmuş olsa da boğazımdaki öksürük beni uyutmayacak kadar kötü. boğazı nemli tutmak için her yolu deniyorum bakalım.
* geçtiğimiz 7.5 ayda 12 kilo aldım. Jr.da olduğu gibi, bu sefer rekora koşmuyorum biraz daha temkinli yaklaşıyorum gibi görünüyor olabilir ama alakası yok. tamamen oturmamak, dinlenmemek ve hep koşturmakla ilgili olarak; çok yiyiorum ama çok kilo almıyorum.


* 2Nr.nın pembelerini yıkamaya ve ütülemeye başladım. aslında erken biliyorum ama Ocak ayı başında babamızı yolcu edeceğimiz için biraz daha sistemli ve akıllıca hareket etmek gerekiyor. hava durumu ne gösterir bilinmez, evde tıkılıp kalmak da var. o sebeple önlemimizi alalım değil mi ama :)
* yaklaşan doğum, babamızın yeni işi, oğlumun okulu... o kadar çok şeye kıpır kıpır ki içim... sonumuz hayır olsun inşallah :))

hepinize kucak dolusu sevgiler yolluyorum :) sağlıkla kalın.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder