19 Eylül, 2012

Jr. yolda

Jr doğduğundan beri yolculuk yapıyor nerdeyse.
ona göre uzun olabilecek ilk seyahatimizde kendisi 6.5 aylıktı, sonra zaten seyahatler sıklaştı ve Jr bu duruma alışmakla şaşırmak arasında bir yerde kaldı :)
en son Ankara'dan yola çıkıp da eve tekrar geri dönmemiz arasında yolda 1900 km ye yakın mesafe katedince bunu da bloguma not alayım dedim.
yolculukla ilgili önemli notlar vermek niyetinde değilim ancak Jr doğduğunun 3. gününden itibaren oto koltuğunda seyahat ettiği için  oto koltuğu fikrine hiç yabancı değil. sadece son zamanlarda hareketleri arttığından, bağlı kalmak fikri onu bunlatıyor olmalı ki emniyet kemerleri bağlanma aşamasında epeyce kızdığı oluyor. sonuçta bu kızgınlığı pek işe yaramıyor tabii :)
arabada ona arkadaşlık edecek pufidik oyuncakların yanısıra sesli oyuncaklar, diş kaşıma oyuncakları ve bir adet dokun & hisset kitabı bulunuyor.
bunlardan da sıkılmışsa yapacak birşey yok, uykusu gelmiş oluyor genelde ve uyuyor. açıkçası kucağımda uyumaya alışmış olan Jr için oto koltuğunda ve pusette tek başına uykuya dalmak hiç kolay olmuyor. gene de ısrarı ve istikrarı elden bırakmıyorum. uyuduğunda hiç uyanmadan 1.5-2 saat yolculuk edebiliyor. bu da iyi bir süre aslında, çünkü bana hep rahatsızmış gibi görünse de sanırım rahat bu oto koltukları :) önemi ve gerekliliği konusunda zaten söylenecek pek fazla birşey yok. 
bu konuda değiştirebiliriz.org un linkteki bağlantısını mutlaka okuyun derim.

sonuç itibari ile bizim gibi gezenti bir anne babaya sahip olduğu için bir ayağı hep yolda bu küçük adamın. ben hamileliğimde de çok gezmiştim, alışık sanırım, kolay kolay huysuzlanmıyor.

sırf bu yüzden bir kocaman aferin daha benim akıllı oğluma :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder