01 Eylül, 2012

Z kuşağı çocukları ve Mom-Z 2012

2000 ve sonrasındaki yılarda doğan veletlere "Z kuşağı" dendiğini sabah sabah burda okudum ve bilgilendim bu konuda da. demek ki bizim Jr. bir Z kuşağı üyesi.
özetle burdaki bilgilerden yola çıkarak kime Z kuşağı dendiğini not düşmek isterim. slingomom der ki;
"2000 yılı sonrasında doğan çocuklara Z kuşağı adı veriliyor. Bir diğer deyişle de dijital nesil olarak adlandırılıyorlar. Teknolojinin tam ortasına doğan çocuklar bizimkiler. Bize düşen de onları anlamak ve doğru yönlendirmek. İşin gerçeği onlara yetişmemiz gerekiyor. Çünkü bu dijital dünyanın çocukları teknoloji ile iç içe büyüyorlar. Coğrafi sınırlamaları kavramaları çok zor. Çünkü binlerce km uzaktaki kuzenleri ile ekrandan yüz yüze görüşebiliyorlar. Sabırsızlar, yeni bilgiye açlar, hayal dünyaları uçuyor, bağımsızlık istiyorlar. Buraya kadar harika oysa tüm bu özellikler onların tatminsiz, aceleci ve çok fazla bireysel olmalarına da sebep olabiliyor."
bir yaşıma daha girdim, bilgi güzeldir, öğrenmenin sonu yoktur. 
burdan tık tıklayarak bir başka sayfada da bununla ilgili bir etkinliğin programına ve detaylarına ulaştım.
MOM-Z 2012
11-13 Eylül tarihlerinde Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşecek olan Bilişim Zirvesinin Next Step etkinliği olarak 12 Eylül günü gerçekleşecek olan MOM-Z  2012 Summit, geleneksel  olmaktan çıkan yeni yollar arayarak Z Kuşağı Annelerine ulaşmak isteyen tüm pazarlama ve buna destek olan dijital oyuncuların içinde olması gerek  bir platform. Yeni anneler ve onlara ulaşmak isteyen ürün ve hizmetlerin bir arada olmasını sağlayacak olan, bilgi paylaşan, hizmet sunan, sağlayacağı network ve entegrasyon ile yeni nesil iş yapma biçimlerini update eden, amatörden profesyonele herkesin bir arada olmasını sağlayacak, sözünü söyleyeceği, iletişim kuracağı, başarının alkışlanacağı, dünyaya örnek gösterilecek işlerin konuşulacağı bir yeni paylaşım alanı.
ancak keşke istanbul'da olsaydım da bu konuda daha da çok bilgilenseydim.
İstanbul'lu Z kuşağı çocuklarına sahip anneler kaçırmasın diye bunu burda paylaşmaya karar verdim.
bir de öğrendim ki Wall Street Journal tarafından “Ebeveny Guru’su” olarak tanımlanan, Mom Central kurucusu ve CEO’su Stacey DeBroff Mom-Z’de Türk Anneleri ve Z Kuşağı Anneleri için çalışan sektör profesyonelleri ile tanışmak için Türkiye’ye geliyormuş. şurdan Stacy DeBroff ile ilgili detaylara ve burdan da Mom-Z 2012 konferans programına ulaşabilirsiniz.
burdan bir tıkla davetiyenizi kapabilir ve 12 Eylül 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak olan bu etkinliğe katılma şansını elde edebilirsiniz.

ne güzel haber değil mi ;)
sevgiler.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder