21 Eylül, 2012

oynasın da büyüsün

oyun ve oyuncaklarla öğreniyor çocuklar yaşamı.
o kadar önemli çocuklar için bu oyun ve oyuncaklar.

son yıllarda yaygınlaşan oyun grupları ise çocuğun emniyetli koşullarda, deneyerek, keşfederek öğrenmesine yardımcı oluyor. bütün bunları yaparken de çocuğun yeni beceriler geliştirmesine olanak tanıyor bu oyun grupları, işte aslında sırf bu yüzden çok önemli.
çocukların hem sosyalleştiği hem de yeni beceriler edindiği bu oyun gruplarında amaç; çocuğu oyalamak yerine ona yeni beceriler ve deneyimler kazandırmak.
oyun grubuna başlamanın ise bir yaşı yok aslında. 
bebeğin hareketlenmeye başladığı, oturabildiği, ek gıda alabildiği, etrafındaki değişiklilkleri algıladığı ve bu değişikliklere tepki verdiği zaman oyun grubuna katılabilirsiniz. 8 ay civarı bu iş için çok uygun.
üstelik anne ve bebek birlikte katılacakları bu 2 saatlik etkinlikle birbirlerine çok şey katacaklar eminim.
pek çok kreş ve gündüz bakımevinin bebek oyun grupları var. genelde program haftada 2 gün, günde 2 saat olarak planlanmış. aynı ay grubu bebeklerin birbiriyle etkileştiği, sosyalleştiği, evde asla yaşatamayacağınız bir deneyim...

nasıl iştahla anlattım değil mi :)

çünkü şu sıra bunu araştırıyorum.
Jr. 9 aylık oldu, oyun grubuna katılacak kıvama geldi. araştırmamızı 1-2 ay içinde sonlandırıp biz de bir oyun grubuna dahil olacağız.
Jr. için çok faydalı olacağına eminim, eh tabii artan enerjisiyle başetmeye çalışan beni de soluklandıracaktır umarım biraz.
çünkü son zamanlarda Jr hayatı iyiden iyiye farketmeye başladı ve anladı ki daha çok işi var, çooook :))Hiç yorum yok:

Yorum Gönder