21 Haziran, 2012

6. ay raporu

yarın dolu dolu 6 aylık oluyor Jr.
geçen bu süreçte 6 ayın insan hayatında ne kadar çok şey ifade ettiğini bize göstermiş oldu.
birincisi, çok hızlı büyüdü, durduramadık :) ilk ayların sonunda, "tamam" dedim aslında ben, "herkes sevdiyse seveceği kadar, içime almak istiyorum yeniden"... tabii işin bu fantazi boyutu, yoksa kimse henüz onu sevmelere doyamadı. ben eminim, hergün biraz daha, biraz daha derken sürekli büyüyor bu sevgi denen şey...

sünnet oldu, dişi çıktı, desteksiz oturdu, ayaklarının üzerine sağlam bastı... kendince o kadar mühim işler yaptı ki, onunla gurur duymamak imkansız.

emzikle bağı sadece uyku arkadaşlığı düzeyinde kaldı. oyuncaklarını ve banyoyu çok sevdi. çok güzel uykular uyudu. geceyi de gündüzü de bildi. hep çok sosyal oldu, sadece herkese gülücük dağıtmaktan, dışarıda uyumaya fırsat bulamadı.
hepsinden önemlisi, doğduğu günden bugüne sağlıkla ve mutlulukla geldi. bundan sonra da hep böyle olsun dilerim.
tek bir farkla, zaman bu kadar çabuk geçmesin sadece :)

onun bir gülüşüne, bir sarılmasına dünyaları değişemeyecek olan annesi de uykusuzluğun ve yorgunluğun en güzel ilacının bunlar olduğunu öğrendi. sabah olup da yanıbaşında jr.ın kendine dolanan minik kollarını görmenin, dünyada hiçbirşeye değişilmeyeceğini öğrendi. o bir güldüğünde dünya dursun istedi, minik kuzuya sarılmalara, öpmelere doyamadı :)

nihayetinde, hayat bize 6 ayda, aile olmanın çok güzel birşey olduğunu gösterdi. bu minik mucizenin nasıl da bizi etkisi altına aldığını ve herşeyin onunla daha güzel olduğunu görmemizi sağladı.

iyi ki doğmuşsun sen küçük adam, yarı yaşın kutlu olsun!
sevmelere doyamayan annen :*


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder