14 Haziran, 2012

özetle birkaç hafta

bir süredir bilgisayarımın başına oturamıyorum, otursam da kafamdakileri toparlayamıyorum. uzun bir ara verdim farkındayım.
anneler gününden bu yana ve yaklaşan babalar gününe kadar geçen zamanda yeni neler oldu, kısaca özet geçmek istiyorum size. zira dumanı üzerinde tüterken yazamadığım için, bu durumu ancak bir özet kurtarır gibi :)

*mayısın son günü ilk dişimiz, takip eden 3. gün de ikinci dişimiz çıktı. yani artık incilerimiz var.
*yapacağımız diş buğdayı partisi için, misafirlere hatıra olsun diye, kendi ellerimle magnetler hazırlamaya başladım. hepsi bittiğinde ve hatta partimiz de gerçekleştiğinde bol fotoğraf eşliğinde burda paylaşacağım. şimdilik haberiniz olsun diye not düşüyorum :)
*jr kendi ekseni etrafında dönebilmeyi öğrendi. üstelik son 2 gündür de yüzüstü yerde yatıyorken dizlerini karnına doğru çekip, totoyu yukarı ittirip emeklememsi bir tür hareket grubu sergiliyor, daha tam çözemedik ama anlaşılan kararlıyız, bu aralar emekleyeceğiz.
*ayrıca bir süredir desteksiz oturuyor. bundan çok keyif alıyor olmalı ki, sırt üstü, ters dönmüş kaplumbağa modeli yatmaktan artık pek zevk almıyor ve bunu hemen belli ediyor. biz de oturmasına yardım ediyoruz :)
*kendisine ellerimi uzatıp "gel" dediğimde kollarıyla bana doğru atılıyor ve onu almamı bekliyor. kendisi minik, aşkı dev gibi adamım benim, bu hareketiyle anneyi kanatlandırıp uçuruyor, haberi yok.
*kollarıma aldığımda başını boynuma gömüyor ve kollarıyla sımsıkı sarılıyor.
*çığlıklar atıyor, yeni tatlar deniyor, oyuncaklarıyla daha bir ilgili, sosyal olmayı seviyor ve uykucu tabii ki... artık anlat anlat bitmiyor, çok hızlı büyüyor bu velet sanırım :)

jr.ın hareketliliğinin dışında benim de hayatım renklendi bu ara,
*evliliğimiz 4 yılı devirdi. jr. babaaanesinde uykuya teslim olmuşken biz de romantik, başbaşa ve bunca zamandır sevgili olabilmenin verdiği keyifle bunu kutladık.
*ben direksiyon dersine başladım. trafikte olmak çok zor ve stresli, ancak araba kullanmak bir o kadar zevkliymiş onu anladım. niye bu kadar geç kaldığıma çok hayıflandım.

bir de havalar ısındı, jr kışlıkları çıkardı, atletlerle kaldı. o kollar ve bacaklar tam yemelik oldu, kendimizi zor tutuyoruz :)

şimdilik bu kadar. yeni gelişmelerle yayında olacağız :) bizi takip etmeye devam edin. gecikme ve derli toplu, kısa yayın için kusura bakmayın.
bir daha bu kadar ara vermeyiz :)

herkese sevgiler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder