27 Haziran, 2012

oyuncak dünyası

Jr. ellerini keşfettiği ilk günden itibaren oyuncaklarla ilgileniyor. 6 aylık bir bebeğe göre hayli fazla oyuncağı var ve biz zaman zaman bir kısmını saklayıp, unutturup yeniymiş gibi yeniden eline veriyoruz. ilgisi artıyor. hep elinin altındaysa o ilgi mutlaka azalıyor. oyuncağın, bebeğe veya çocuğa faydalı olabilmesi için ilgisinin hep yüksek kalmasını bekleriz, biz de o sebeple bazen bazı oyuncakları yeniliyoruz. yeniliyoruz derken, mesela bir çıngırağımıza bir çorabın tekini geçirip yeni bir oyuncak yapıyor babamız ve Jr.ın ilgisi yeniden tavan yapıyor. unutturup yeniden vermek de kolay bir çözüm yöntemi.
arabada bıraktığım yastıklı bir oyuncağı var mesela, onu eve almıyorum. özellikle arabada, arabayla olan lişkisinde olumlu bir etkisi olması için. mutfak masasında, mama sandalyesinde oynadıkları hemen suyun altında yıkanıverecek cinsten. kumaş, pamuk, dolgu vesaire içermiyor. plastik olanlar yani.
bunların yanında artık 6 aylık olduğumuzdan hayatımıza giren yeni oyuncaklarımız var. bunlar evdekilerden yeniden türetilmiş değil tabii ki, gerçekten yeni alınmış olanlar...
içiçe geçen kaplar, silindirik halkalar ve dişleme kitabımız :)
son aylık kontrolümüzde doktorumuzun tavsiyesini dinledik ve derinlik kavramının oluşmasında yardımcı olabilecek olan bu içiçe geçen kapları İkea'dan hemen aldık. silindirik halkaları başka bir mağazadan almıştık, keşke acele etmeseymişim, İkea'da tahta malzeme olanları varmış. iş işten geçti artık sanırım.
ve dün İdefix siparişimle gelen dişleme kitabım-hayvanat bahçesi :) geldiğinden beri dişimizden düşmedi :D

çocuk olmak güzel, oyuncaklar çok güzel... Jr. hiç büyümesin isterken çok yanlış birşey istediğimi sanmıyorum :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder