01 Ekim, 2012

bu kadarıyla geçmiş olsun

haftasonumuzu yazacaktım.
ama birşey oldu, tadı kaçtı.
dün akşam 20ye kadar herşey yolundaydı. 
Jr. haftalar sonra babaanne ve dedesiyle buluştu, büyük dayımız da vardı. mangal yandı, balıklar pişti. Ankara'da yazın son günlerinden birinin keyfini çıkardık.
derken akşamüzeri arkadaşlarımız aradı, buluşalım dendi, buluştuk.
İncek tarafında bir yere gittik. açıkhavada oturabileceğimiz, bahçe içinde bir yer.. arabaları valeye değil de biraz ileriye parkettik.
yemeğimizi yedik, sohbeti koyulaştırdık, çaylarımızı yudumlarken, birilerinin gerçekten hırsızlık mı, yoksa sadece zarar vermek amacıyla mı bilinmez, arabamızın arka sağ camını patlattıklarını duyduk... yan masadan... garsona söylenirlerken hem de... "neden duyurmadınız insanlara, biz geleli 1 saat oluyor" diyorlardı... belli ki gelir gelmez farkettikleri bir durumdan bahsediyorlardı... arka sağ camı patlamış olan bir araçtan... araçlarını parkedeceklerken, vale o aracı göstererek "anahtar bende olsaydı, bu olmazdı" deyip gösterdiğinde arabamızın camı çoktan patlatılmış. yani biz arabayı parkettikten hemen sonra. arkamızı dönüp giderken... belki daha bahçeye bile girip oturmamışken. çünkü valenin bunu kendisine söylediğini ifade eden kadınla az buçuk konuşunca böyle bir saat  ortaya çıkıyor. arabadan kaybolan birşey yok... amaç zarar vermek mi hırsızlık mı belli değil...bölgede kayıt yapan mobeseler olsaydı bu olmazdı elbet ama sürekli araç alıp çıkartan valelerin görmediğine inanmak da çok zor... hava kararmamışken üstelik...
gelişmeleri anlatırken güzel şeylerden bahsetmek isterdim, herkes olaya destek oldu, tanıklık yaptılar, kolladılar diye ama fazlaca birşey olmadı. biz üstünde durmuş olalım diye eşim ifadesini verdi. ne mekan sahibi, ne vale, ne yan masa kimse duyduğunu bildiğini anlatmadı. polis bile bize "kaskodan alacaksınız zaten, tutanağa gerek yok bence" dedi.
ne denilebilir ki bunun üzerine... olan olduğuyla kaldı, zarar verildiğiyle...
büyük geçmiş olsun. çok yoruma açık bir konu ama ben yorum yazmayacağım.
aklımıza bile gelmeyen şey başımıza geldi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder